Події

Як виховати дитину особистістю

Найчастіше питання, як виховати дитину, переходить в питання, як виховати дитину, зручного для батьків. Однак малюк народився зі своїм неповторним набором особистісних якостей, на які в першу чергу і треба спиратися. І як важко зустріти в світі людей з однаковим обличчям, так важко зустріти людей з ідентичним характером.

Тому наше завдання, як батьків, полягає в тому, щоб розбираючись, як виховати дитину, обов'язково розвивати в малюку все кращі його якості і не дати проростати гіршим. Тоді ми зможемо зробити з карапуза багатогранну, повноцінну цікаву особистість.

Як виховати дитину особистістю, і з якого віку за це братися?

Щоб було зрозуміло, як виховати дитину особистістю, пропонуючи вам такий рецепт:

Беремо прекрасного новонародженого. Систематично годуємо і піклуємося, задовольняємо за потребою всі його потреби. Поступово вдивляємося в його поведінку, відзначаємо певні задатки темпераменту. Додаємо свої посмішки і гарний настрій. Перемішуємо сімейну атмосферу так, щоб все в родині були задіяні в турботі про дитині і мали одну лінію поведінки. Все від душі посипаємо любов'ю, приправляємо дисципліною.

Ось і все, в принципі. А якщо конкретніше, то замислюватися про те, як виховати дитину особистістю треба з часу вагітності.

Зародження особистості

Фахівцями вже доведено, що перебіг внутрішньоутробного періоду позначається на формуванні і розвитку багатьох особистісних якостей майбутнього чоловічка. Протягом 9 місяців закладається емоційна стійкість, підозрілість або довірливість, черствість або чутливість, сміливість або боязкість, а також впевненість у собі.

Як виховати дитину, яка ще не народилася? Щоб закласти хороший фундамент потрібно жити в гармонії і з собою, і з зовнішнім світом, не нервувати через дрібниці, та й з серйозними проблемами намагатися справлятися без нервів. А ось відпочивати, гуляти, дивитися на що-небудь прекрасне - дозволяється. А ще, звичайно, любити того, хто скоро народиться.

Найперший - найважливіший

Чи варто замислюватися, як виховати дитину особистістю, якщо йому ще немає і року? Звичайно, варто! Адже саме в найперший рік життя відбуваються найсерйозніші зміни в фізичному і розумовому розвитку малюка. Тому - ловимо момент! Відповідаючи на питання, як виховати дитину особистістю, в цьому віці необхідно:

  • максимум часу проводити разом;
  • частий тілесний контакт, причому різноманітний: обіймаємо, цілуємо, робимо массажік, зарядки (особливо якщо малюк знаходиться на штучному вигодовуванні);
  • показуємо тільки гарний настрій;
  • підтримуємо перші спроби робити вибір (пропонуємо іграшки на вибір, догодовування, запитуємо, куди підемо).

 

Проте не забуваймо і про дисципліну, інакше нам навряд чи сподобається виросла індивідуальність.

Як щодо інтелекту?

Виховати дитину особистістю, не розвиваючи його інтелект не вийде. Для розвитку інтелектуальних здібностей підходять все віку. Граємо разом в розвиваючі ігри, розмірковуємо, розмірковуємо. Тренуємо пам'ять і увагу в будь-який можливий момент. І для цього не обов'язково знати спеціальні методики.

Як виховати дитину особистістю активної і самостійної?
Справа йде до трьох років? Тоді особливу увагу приділяємо питанню, як виховати дитину самостійним і ініціативним:

  • радіємо будь-якому «Я сам!» і підтримуємо;
  • створюємо ситуацію вибору;
  • стимулюємо до допомоги дорослим.

 

Однак питання, як виховати дитину особистістю, ще не зникає після трьох років. До тих пір, поки чадо з вами, буде розвиватися його особистість. Тому все в ваших руках!